گوناگون

داروی گیاهی برای سرما خوردگی

داروی گیاهی برای سرما خوردگی

داروی گیاهی برای سرما خوردگی

داروی گیاهی برای سرما خوردگی یکی از روش های درمان طبیعی در خانه است .خیلی از خانم ها دمنوش های مختلف برای لاغری و بهبود سرما خوردگی در خانه دارند .سرما خوردگی یک بیماری شایع است که همه مردم در سال 1تا2 بار به آن مبتلا می شوند .

دمنوش ها و داروهای گیاهی برای سرما خوردگی یک روش موثر در بدن انسان است .شما می توانید با نوشیدن پونه و آویشن در فصل های سرد سال سیستم ایمنی بدن خود را ضد عفونی کنید .زیرا این دمنشو ها برای سرما خوردگی عالی است .برای طعم بهتر و نوشیدن راحت تر آن ها می توانید از عسل هم استفاده کنید .

ترشحات بینی و چشم می تواند یکی از راه های خارج شدن عفونت از بدن باشد .نباید جلوی این ترشحات را گرفت ممکن است باعث ایجاد عفونت های بدتر شود .البته همه این موارد برای یک سرما خوردگی ساده است .اگر احساس گلو درد و دیگر موارد عفونت شده اید بهتر است به پزشک مرجعه کنید .سرما خوردگی از طریق سینوس و حلق و بینی وارد بدن می شود .

 

علائم سرماخوردگی اولیه

در روز های اول علائم سرما خوردگی آبریزش بینی احساس خارج و سوزش در ناحیه گلو و حلق سرخ شدن چشم تغییر صدا می توان اشاره کرد .در روزهای سرماخوردگی نباید از غذا های فست فود چرب و سرخ کردنی استفاده کنید .غذا های مناسب در این دوره سوپ سبزیجات غذا های آب پز و دمنوش های گرم است .این موارد به شما کمک می کند تا راحت تر دوره سرما خوردگی را بگذرانید .

اگر ترشحات حلق و بینی شما زیاد بود می توانید آب نمک آب عدس پخته شده  غرغره کنید برای گلوی شما بسیار مفید و مناسب است .

می توانید از ویتامین های E و C استفاده کنید .کدو حلوایی از جمله این ویتامین ها را دارد .در هوای سرد سعی کنید از نوشیدنی های خنک استفاده نکنید باعث می شود گلوی شما درد بگیرد . نوشیدن چایی دارچین در طول روز باعث می شود مقاومت بدن شما بالا برود استفاده کنید .

داروی گیاهی برای سرما خوردگی

علائم سرما خوردگی

بهتر است با فردی که دچاره سرما خوردگی شده است ارتباط بر قرار نکنیم زیرا این بیماری قابل انتقال است و ممکن است ما هم دچاره این بیماری شویم .دست دادن استفاده از وسایل بیمار فاصله نزدیک باعث انتقال ویروس می شود . یکی دیگر از علائم بیماری سر درد است .روش های خانگی بهترین راه درمان است همانطور که گفته شد داروی گیاهی برای سرما خوردگی بهترین گذینه انتخاب شده.

استراحت یکی از نکات بسیار مهم در همه ی بیماری ها است .در زمان استراحت گلبول های سفید مقاوت بیشتری در برابر ویروس دارند .بهتر است در دوره سرما خوردگی در استراحت کامل باشید .و همچنین سعی کنید خودتان را گرم نگه دارید .گرم نگه داشتن بدن باعث می شود عفونت ها از بین بروند .

داروی گیاهی برای سرما خوردگی -استفاده از ویتامین

  • ویتامین e
  • ویتامین b
  • ویتامین d
  • امگا 3

در تابستان به دلیل کافی بودن نور خورشید ویتامین dبدن تکمیل می شود اما در زمستان چون نور خورشید کم تر می شود بهتر است از ویتامین d استاده کنید این باعث می شود جلوی درد های استخان شما را بگیرد .پزشکان و متخصصان می گویند افراد بزرگ سال باید در روز حدود 30 دقیقه زیر نور خورشید قرار بگیرند .

مصرف امگا 3 در زمستان عالی است زیرا باعث جلو گیری از درد های مفصل شود و همچنین سطح چربی فرد را به خوبی حفظ می کند .یکی از نشانه های درد مفصل آرتروز است .این ویروس هیچ واکسن مخصوصی ندارد تنها راه حل این است که با داروی گیاهی برای سرما خوردگی استفاده کنید .

عوامل موثر در سرما خوردگی

چرا می گویند با افرادی که سرما خورده اند دست ندهیم ؟

بیشترین انتقال ویروس دست دادن است .فرد سرما خورده در داخل دست و بدن خود عطسه یا سرفه می کند سپس هنگامی که به تلفن و دیگر اشیا دست می زنند باعث آلوده شدن آن ها می شود .همه ویروس ها و میکروب ها تا چند ساعت روی اجسام باقی می مانند و ممکن است افراد بعدی به این اشیا دست بزنند سپس آلوده شوند .بهتر است در زمان سرفه یا عطسه دست هایتان را جلوی دهانتان نگیرید توصیه می شود از یک دستمال کاغذی استفاده کنید .

داروی گیاهی برای سرما خوردگی

عوامل سرما خوردگی

در این دوره به صورت کودکان دست نزنید زیرا باعث می شود ویروس از دستتان به چشم و دهان آن ها به سیستم ایمنی بدنشان وارد شود .آب بدن شما اگر کافی باشد مبتلا به سرما خوردگی نمی شوید  گفته شده باید روزانه 8 لیوان آب بنوشید .

استفاده از غذا های گیاهی باعث می شود ویتامین های بدن شما تکمیل شود و مقاومت بدن بالا برود .یکی دیگر از عامل های سرما خوردگی سیگار است .سیگاری ها بیشتر از بقیه افراد دچاره بیماری می شوند زیرا خود سیگار مضر است به دلیل این که مژک های بینی را از بین می برد و سپس سیستم ایمین بدن را پایین می آورد .

خواص آویشن در سرما خوردگی

داروی گیاهی برای سرما خوردگی آویشن بهترین گذینه است .افرادی که در طول روز مدام سرفه می کنند آویشن یک دمنوش بسیار مقوی و کاهش سرفه است روزی 1 لیوان حتما میل کنید .دسته افرادی که فشار خون بالایی دارند را کاهش می دهد .همچنین می توانید به راحتی در غذا هایتان استفاده کنید طعم خوبی به غذا می دهد .خاصیت زد عفونی کننده و زد قارچ هم دارد .

سیر در سرما خوردگی می تواند جلوی رشت بیتر باکتری و قارچ را بگیرد .توصیه می شود با شروع فصل زمستان خوردن سیر را شروع کنید تا از گلو درد و سوزش جلو گیری کند .شلغم لیمو شیرین دمنوش ها دارو گیاهی برای سرما خوردگی بسیار موثر است .

قرص های سرما خوردگی

بعد از استفاده از  قرص های سرما خوردگی یا همان ادالت کولد اکثرا دارویی خواب آور هستند  و افرادی که شاغل اند بهتر است استفاده نکنند .این قرص ها اشتها را باز می کنند و همچنین باعث خشکی دهان می شود و این موضوع منجر به سرفه های شدید خواهد شد . دسته افردی که فشار خون دارد بهتر است از این قرص ها استفاده نکنند زیرا فشار خون را افزایش می دهد .

داروی گیاهی برای سرما خوردگی

قرص سرما خوردگی

این قرص ها را فقط باید افراد بالای 2 سال استفاده کنند اگر کودکان مصرف کنند نه تنها باعث بهبود آنان نمی شوند بلکه ممکن است خطر های جدی تری آن هارا تهدید کنند .بهتر است بعد از استفاده از داروی گیاهی برای سرما خوردگی به قرص هایی که پزشک متخصص معرفی کرده است هم سر بزنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *