پزشکی

خرید دستگاه جرم گیری دندان

دستگاه جرم گیری دندان

خرید دستگاه جرم گیری دندان

در اینجا به خرید دستگاه جرم گیری دندان می پردازیم ، که اگر می خواهید دندان های درخشان تر و سفید تری داشته باشید  که در استفاده از این دستگاه برای از بین بردن جرم های و پلاک های رو دندان ، داخل لثه استفاده می شود .

این دستگاه دارای یک هندپیش است که یک قلم برروی آن قرار می گیرد ، هدف کلی در دستگاه مرتعش کردن نوک قلم می باشد . که به وسیله ارتعاشات آن با نوک قلم جرم گیری می شود .

نوک قلم آن بین 25 تا 30 کیلو هرتز ارتعاش تولید می کنند .

جرم دندان را می توان به عنوان اولین قدم برای پوسیدگی دندان دانست ، یعنی اینکه دندان بخواهد بپوسد اول جرم می گیرد .

جهت خرید دستگاه جرمگیری TurboSensor Ultrasonic Scaler برند Parkell برروی آن کلیک کنید در جهت نمونه مشابه دیگر نیز می توانید در سایت مال کالا مشاهده کنید .

انواع دستگاه های جرم گیر

خرید دستگاه جرم گیری دندان در انواع مختلفی است که در زیر به آن می پردازیم .

که سیستم ارتعاش آن به سه دسته تقسیم می شود .

 •   جرمگیر اولتراسونیک القایی
 • جرمگیر اولتراسونیک پیزوالکتریک
 • جرم گیر اولتراسونیک هوایى (ایر فلو)

تفاوت دستگاه های جرمگیر

 •   جرمگیر اولتراسونیک القایی( در این نوع دستگاه ها، ارتعاش به وسیله سیم پیچ القایی بدنه و ورقه‌‌‌‌های مغناطیسی صورت می گیرد که در تراکمی قلم کویترون ایجاد می‌شود.)
 • جرمگیر اولتراسونیک پیزوالکتریک (  با استفاده از خاصیت پتزو الکتریک مانند کوارتز که با ورود نیروی الکتریسیته به آن ها موجب ایجاد نیروی مکانیکی با ارتعاش پیوسته ای تولید می شود. حرکات ارتعاشی در قلم آن به صورت عمودی می باشد که حرکت افقی ندارد و کریستال آن ها حرارات کمتری دارند . )
 • جرم گیر اولتراسونیک هوای ى (ایر فلو)

(به وسیله میدان مغناطیسی که دارد با عمل لرزش بروی دندان عمل جرم گیری را انجتم می دهد و دارای یک سری تیغه های مغناطیسی در داخل یک کویل سیم پیچ می باشد.

که با اعمال ولتاژ به دو سر کویل خاصیت مغناطیسی در آن القاء شده و باعث نوسان تیغه ها و انتقال نوسان ایجاد شده به سری خواهد شد.)

جرمگیری دندان به واسطه دستگاه های جرمگیر دندان

یکی از روش های جرم گیری دندان استفاده از دستگاه های جرم گیر می باشد زیرا یکی از راه های موثر برای از بین بردن تمامی جرم های برروی دندان می باشد ، عملکرد این دستگاه ها به دلیل وجود سرعت و دقت انجام عمل جرم گیری سبب جلب رضایت بیماران شده است .

که امروزه جرم گیری دندان به دلیل افزایش آگاهی افراد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و در کل زیبایی دندان در بین جامعه حائز اهمیت شده است که نیاز هر کلینیک دندان پزشکی می باشد که دندانپزشکان می توانند این دستگاه جرم گیر را از مال کالا خریرداری نمایند .

جهت خرید و مشاهده آن برروی  دستگاه جرمگیر دندانپزشکی مدل UDS-k ساده وودپیکر کلیک کنید .

چرا جرم گیری دندان

تجمع پلاک ها و میکروب های دندان ها به مقدار زیاد به شکلی که با مسواک کشیدن قابل شست و شو نمی باشد . که جرم گیری دندان هیچگونه عارضه و ضرری را برای دندان ندارد و باعث می شود تا شما از پوسیدگی دندان و بیماری های لثه جلوگیری کنید .

آیا جرم گیری درد دارد ؟ خیر در فرآیند های جدید با داشتن دستگاه های جدید ، هیچگونه دردی وجود ندارد . اما شاید در هنگام برداشتن جرم در بین لثه و دندان مقداری خونریزی را شامل شود که برای جلوگیری از عفونت دندان و لثه دندانپزشک آنتی بیوتیک تجویز می کند .

آیا ذندان پس جرم گیری لق می شود ؟ فرایند لق شدن بر اثر تحریک استخوان های داندان می باشد که به واسطه پوسیدگی و بیماری های لثه انجام می شود .

جرم ها خود به دندان آسیب می زدنند و جرم گیری یاعث لق شدن دندان نمی شود . اگر پوسیدگی دندان افزایش یافته باشد ، بعد از جرم گیری ، جرم هایی که به دندان چسبیده اند که سبب اتصال محکمتر دندان و لثه می شود و همین طور باعث احساس لق شدگی دندان در فرد می شود .

آیا خمیر دندان ها می توانند جرم های دندان را نابود کنند ؟ 

همانطور که گفته شد جرم های دندان پلاک هایی میکروبی هستند که در سطح دندان انباشته شده است بنابراین با هیچگونه خمیر دندانی نابود نمی شوند و تنها راه جرم زدایی دندان استفاده از دستگاه های جرم گیر می باشد .

داروهایی که باعث لکه شدن و جرمگیر شدن دندان می شود چیست ؟

بسیاری از همولوگیک های تترا سالیکیون و داروهای مشابه باعث تغییر رنگ و کلروتتراسایکلین، دوکسی سایکلین و اکسی تتراسایکلین باعث لکه دار شدن دندان می شود .

سیپروفلوکساسین آنتی بیوتیکی است برای درمان عفونت  کلبسیلا به نوزاندان داده می شود .که باعث می شود به رنگ سبز در بیاید که لکه های آن معمولا خفیف تر از تترا سالیکون می باشد .

هیدروکلراید مینوسیکلین آنتی بیوتیک تجویزی برای درمان آکنه و آرتریت روماتوئید است. گفته می شود که مینوسایکلین به دندان می چسبد و سپس با عمل اکسید کردن دندان باعث لکه دار شدن آن می شود. بر خلاف خانواده تتراسایکلین و سیپروفلوکساسین، مینوسیکلین حتی بعد از رشد کامل دندان ها می تواند آنها را لکه دار کند.

روش های مختلف جرم گیری

به صورت کلی به سه روش تقسیم بندی می شوند که در زیر به آن سه موردمی پردازیم .

 • روش سنتی که بسیار درد ناک می باشد ،به واسطه ابزار های دستی جرم گیری صورت می گیرد .
 • استفاده از ابزار های اولتراسونیک که در این روش از آب استفاده می شود در واقع آب سرد پلاک های میکروبی از دندان برداشته می شود .
 • روش سوم زمانی استفاده می شود که جرم زیادی برروی دندان ایجاد شده باشدکه در این مواقع ازجرم یری به شیوه جراحی انجام می شود .

مزایای جرم گیری دندان

 •  از خونریزی لثه جلوگیری می کند.
 • از گسترش عفونت در لثه جلوگیری می کند.
 • سبب سفید شدن دندان ها می شود.
 • از گسترش پوسیدگی جلوگیری می کند.
 • سبب کاهش بوی بد دهان می گردد.

روش پیشگیری از جرم دندان

مهم ترین روش برای اینکه دندان ها جرم نگیرند رعایت بهداشت و دهان و دندان است که این بهداشت با مسواک زدن و کشیدن نخ دندان ( حداقل دو بار در روز ) می باشد که استفاده از خمیر دندان های ضد جرم حاوی فلوراید باعث جرم دهان می شوند .

تغذیه با مواد قندی کمتر ، نکشیدن سیگار جز عواملی هستند که از بروز جرم جلوگیری میکند .

روش پیشگیری ارجرم دندان مراجعه به دندانپزشک بعد از هر 6 ماه یکبار برای چکاب دندان می باشد که تا زمانی که دندان ها نیاز یه جرم گیری دارند سریعا قبل از پوسیدگی جرم گیری دندان انجام شود و از بوی بد دهان و خرابی و پوسیدگی دندان جلوگیری شود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *