گوناگون

علت ترک خوردن پوست

علت ترک خوردن پوست

علت ترک خوردن پوست

علت ترک خوردن پوست چیست ؟  ترک هایی که بر روی بدن انسان ها می افتد خطر ناک یا نگران کننده نیستند اما از بین بردن آن ها بسیار سخت است .به دلیل این که ظاهر فرد را زشت می کند؛ ناراحت کننده است .خانم ها به این ترک ها خیلی حساس اند . ترک به شکل خط های موازی بر روی پوست بدن می افتد .

رنک ترک ها بستگی به رنگ پوست فرد دارد .این خطوط در هر جایی از بدن ممکن است پدیدار شود .شما می توانید با استفاده از تغذییه مناسب و راه های پیشگیری به راحتی از شره آن ها خلاص شوید .

علت ترک خوردن پوست را میتوان به میزان زیاد شدن و یا کم شدن وزن افراد اشاره کرد .ترک پوست بدن ممکن است ژنتیکی هم باشد . اکثر خانم ها نگران ترک های شکم خود بعد از زایمان هستند اینخط ها نازک بدون رنگ است که بر روی بدن افراد پدیدار می شود . ترک روی پوست برای مردان هم در ورزش بدن سازی به علت حرکات کششی اتفاق می افتد .

علت ترک خوردن پوست

ترک خوردن پوست

هنگاهی که بدن شما بیش از حد معمول کش پیدا کند و تحت فشار قرار گیرد قدرت خود را از دست می دهند و سپس ترک می خورد . افرا نسبتا چاق زمانی که سریع وزنشان کاهش می یابد باعث ترک در پوست می شود .زیرا بدن فرد نمیتواند خیلی سریع کاهش پیدا کند و منجر به این خطوط می شود .

بدن سازان به دلیل حجیم شدن ناگهانیشان بدنشان دچاره ترک خوردگی می شود .

ترک های خانم های باردار

یکی دیگر از علت ترک خوردن پوست بارداری است .این خط ها در بارداری طبیعی است و برای بیشتر خانم ها در این دوره اتفاق می افتد . ترک ها را در روی شکم و ران های افراد باردار می توانید مشاهده کنید .بهتر است قبل از ترک خوردن اقدام نمایند .تغذیه برای سلامت پوست بسیار مهم است اگر شما تغذیه مناسبی داشته باشید برای پوست بدن شما هیچ اتفاقی نمی افتد . خانم های باردار در دوره بارداری بهتر است از لوسیون و کرم های چرب کننده برای شکمشان استفاده کنند خشک بودن شکم باعث ترک می شود و بهتر است چرب باشد .

ممکن است اطراف این خطوط پوسته پوسته شوند برای رفع این مشگل می توانید از ویتامین c هیالورونیک اسید و عصاره پیاز بسیار موثر است . در این دوره بهتر است همیشه شکمتان چرب و مرطوب باشد همچنین می توانید از روغن زیتون هم استفاده کنید .البته همه این کرم ها و لوسین ها قرار نیست جلوی ترک شکم را بگیرد از غذا هایی که ویتامین cدارد استفاده زیادی داشته باشید .

بعد از بارداری ترک شکم کم رنگ تر می شود اما هرگز از بین نمی رود با استفاده از پیشگیری ها می توانید آن ها را محو کنید .

علت ترک خوردن پوست

ترک خانم های باردار

علائم ترک پوست

خشکی پوست یکی از مهم ترین علت ترک خوردن  است .قبل از به وجود آمدن ترک پوست شکم نازک می شود و اول با رنگ قرمز پدیدار می شود سپس خارش می گیرد و به مرور زمان پوست چروک می افتد و در نهایت منجر به ترک می شود .شما می توانید با لیزر این خطوط  را از شکم خود کم رنگ کنید این فرایند طی 1 ماه طول می کشد تا از بین برود .در زمستان به دلیل سرد بودن هوا پوست خشک می شود و در نتیجه منجر به ترک می شود بهتر است همیشه پوستتان چرب باشد .مواد شونده به دلیل شیمیایی بودن باعث خشکی می شود .

 • روغن کرچک
 • الو ورا
 • سفیده تخم مرغ
 • کره کاکائو

الو ورا یکی از بهترین روش های طبیعی برای درمان پوست است .می توانید با استفاده از الو ورا از شره ترک های پوستی خود خلاص شوید . کره کاکائو یک مرطوب کننده بسیار موثر برای ترک های شکم است شما می توانید کره کاکائو را به مدت 2تا 3 هفته استفاده کنید و از این مواد به کاهش ترک خود کمک کنید . یکی دیگر از علت های این خطوط می تواند دوران بلوغ باشد حدود 40 درصد افراد در این دوره به دلیل تغییر هورمون ها ؛ پوستشان ترک می خورد .

علت ترک خوردن پوست-درمان ترک پوست

درمان ترک پوست روش های متنوع ای دارد در بعضی از افراد به دلیل چاق و لاغر شدن آن ها به وجود می اید در برخی از افراد هم ژنتیکی است .متخصصان لیزر را پیشنهاد می کنند زیرا این دستگاه نه تنها باعث از بین بردن ترک های پوستی می شود بلکه باعث می شود ناحیه ای که مورد درمان قرار گرفته از سفت شود و از حالت شل بودن خارج شود . این روش در یک جلسه پاسخ گو نخواهد بود زیرا بستگی به نوع دستگاه ؛ ناحیه درمان و میزان ترک دارد .

اگزما

یکی دیگر از علت ترک خوردن پوست اگزما است . اگزما یک بیماری پوستی است که ابتدا با خارش و قرمزی شروع می شود و در همه جای بدن ممکن از اتفاق بی افتد اما بیشتر در انگشتان دست و پا زانو و بازو پدیدار می شود . یکی از دلایل ترک پا دیابت است .اکثر افرادی که دیابت دارند در ناحیه پاشنه پا دچاره ترک می شود .درمان این بیماری وازلین است بهتر است در طول روز وازلین به پاشنه پا بزنید و باباند یا جوراب پاهایتان را بپوشانید .افرادی که در ناحیه پاشنه پا ترک دارند بهتر است همیشه جوراب در پاهایشان باشد .

علت ترک خوردن پوست

اگزمای پا و رتک

وازلین برای خشکی لب هم موثر است .حتی در بعضی از افراد به دلیل ترک عمیق پوست باعث خون ریزی می شود .ترک پا در اخر منجر به عفونت و باکتری می شود .

تغذییه مناسب برای ترک پوست

علت ترک خوردن پوست دیگر عوامل آن می تواند تغییه نا مناسب باشد .شما می توانید از مواد غذایی که ویتامین Aدارند استفاده کنید .سبزیجات و میوه ها گذینه مناسبی است .

 • هویج
 • اواکادو
 • جگر
 • زرد آلو

ویتامین E

 • بادام
 • سبوس گندم
 • روغن زیتون
 • روغن کنجد

از جمله مواردی است که می تواند برای جلو گیری از ترک پوشت از آن ها استفاده کرد .ترک های بدن در تمامی ناحیه های فرد می تواند اتفاق بی افتد محدود به جای مخصوص نیست .اما بیشتر در شکم پهلو ها ران ها باسن و بازو ها رخ می دهد .این بیماری در ابتدا به شکل صورتی رنگ بر روی پوست بدن ظاهر می شوند و سپس به خط های کم رنگ و بی رنگ تبدیل می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *