وبلاگ

لیفت یا ریتیدکتومی

لیفت

عمل جراحی انواع مختلفی دارد که رایج ترین آنها رینوپلاستی، لیفت صورت و بزرگ کردن سینه ها است.

اگر چیزی را در بدن خود دوست ندارید و فکر می کنید با قسمتی از بدن خود مشکل دارید و ترجیح می دهید در قسمت هایی از بدن خود تغییر به وجود آورید با ما همراه باشید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

لیفت یا کشیدن پوست صورت:

لیفت یا ریتیدکتومی از موثرترین روش های جراحی است که هرگونه آتر پیریو نشانه های پیری را از بین می برد. صراحتا می توان گفت که یک لیفت با کیفیت فرد را می تواند 10 تا 15 سال جوان تر کند.بنابراین لقب محبوب ترین و بیشترین عمل زیبایی و جراحی پلاستیک  تعلق می گیرد به لیفت صورت .شخصی که لیقت می کند یا پوست خود را می کشد در خقیقت پوست خود را سفت می کند.تا جایی که شلی پوست و افتادگی پوست کاملا بر طرف می شود و پوستی سفت به شخص تحویل می دهند.

لیفت صورت در واقع  نواحی از صورت که دارای مشکل است و دارای افتادگی است مانند افتادگی غبغب و افتادگی گونه و اطراف خط فک به این نواحی که مشکل دارد می پردازد و با کشیدن این قسمت پوستی چوان تر و شاداب تر و پر طراوت تر را به دست می آورید.

چه کسانی نیاز به لیفت دارند؟

با افزایش سن، پوست حالت ارتجاعی و استحکام مناسب خود را به دلیل کاهش قدرت عضلاتی و میزان تجمع چربی زیر پوست از دست میدهد که سبب بروز چین و چروک در صورت و فرورفتگی در ابرو و گونه ها می‌گردد.

عواملی که به لیفت صورت منجر می شود ، می توان به لاغری، نگرانی‌ها و دغدغه‌های روزمره، تابش بیش از حد نور خورشید، مصرف دخانیات و الکل اشاره کرد که در تغییرات چین و چروک صورت تاثیرگذار هستند.لیفت صورت برای افراد دارای افتادگی پوست، چین و چروک در برجستگی گونه، افراد دارای افتادگی در قسمت گردن یا دارای خطوط عمیق در کناره‌های بینی، لب و پیشانی توصیه می‌شود.

 

لیفت صورتلیفت درمان است یا جراحی ؟

برخلاف تصورات اکثر مردم لیفت صورت برای از بین بردن چین و چروک نیست و یا کاملا چین و چروک صورت را برای همیشه از بین نمی برد بلکه عمل لیفت روند سرعت چین وچروک وپیری پوست را کاهش می دهد ولی کامل از بین نمی برد. لیفت صورت انواع مختلفی دارد مانند کشیدگی کوچک پوست که مخصوص قسمت خاصی از صورت است و یک قسمت از صورت را بالا می برد مزیت آن دوره ی بهبودی کوتاه تر و هزینه کم تر است.

عمل لیفت صورت همیشگی نیست و بعد از مدتی از بین می رود و بنابراین پوست روند طبیعی پیر شدن خود را طی می کند و چیزی نمی تواند این روند را ازبین ببرد پس شخصی که لیفت کرده است بعد از 10 یا 15 سال دوباره عمل لیفت را باید تکرار کند تا همیشه شاداب و جوان بماند.

طی عمل لیفت چربی ها و سلول های مرده پوست برداشته می شود پوست تحریک شده و عمل بازسازی را شروع می کند. روش بیهوشی در لیفت به صورت موضعی و بین 2 تا 6 ساعت طول می کشد.و دوران بهبودی بین 3 تا 4 هفته به صورت کامل بهبوی به دست می آید.

لیفتینگ یک عمل زیبایی است ولی روش درمانی نیست افرادی که بین 40تا 70 سالگی هستند بیشتر تمایل دارند برای لیفت صورت که گاها در بین رده ی سنی پایین تر هم گاهی دیده شد هکه نتیجه ی نهایی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.

انواع تکنیک لیفت :

عمل لیفتینگ به دو روش تهاجمی و غیر تهاجمی امکان پذیر است

لیفت غیر تهاجمی:

در این روش نیازی به جراحی نیست و جراح بنا به تشخیص خودش تعیین می کند که لیفت به صورت تزریق فیلر تزریق ژل ، تزریق چربی ، تزریق بوتاکس، لیفت صورت با آر اف ، هایفو ، لیفت صورت با نخ می شود مشکلات پوستی را رفع کند.این روش برای کسانی است که پوستشان فقط چین و چروک دارند.

لیفت تهاجمی:

پوستی که شل باشد و چربی اضافه داشته باشدو چین و چروک زیادی داشته باشد از لیفتینگ غیر تهاجمی برای جوان سازی پوست استفاده می شود. در این روش قسمتی از پوست شما برش داده می شود تا عمل انجام پذیر باشد. این برش ها ها در بالای پیشانی و زیر فک و پشت گوش و پایین چانه انجام می شود. ترجیحا برش ها در داخل خط مو انجام می شود.

در این روش جراح قسمت های اضافه و زیادی را سست کرده و آن را از محل گوش عقب می کشد. همچنین داروهای آرام بخش و تقویتی نیز به پوست تزریق می شود که باعث سفت شدن لایه های زیرین عضلات می شود.پس پاک سازی صورت انجام می شود و لایه های مرده از بین می رود همچنین آلودگی ها هم از بین می رود و عمل حوان سازی انجام می شود.

 

لیفت پیشانیمزایای لیفت صورت:

  • از بین بردن چین و چروک، افزایش اعتماد به نفس ، حس نشاط  و شادابی و سرزندگی ، کاهش آلودگی در سطح پوست
  • اثرات تابش خورشید و وزش باد روی پوست کمتر می شود.
  • جوانی صورت تا 10 سال
  • زخم هایی ناشی از برش پوست که ناشی از عمل لیفت است به مرور از بین می رود و کاملا خوب می شود.
  • نتایج حاصل از عمل دائمی است و به هیچ وجه به حالت اولیه برنمی گردد.
  • لیفتینگ صورت و گردن، روش دردناکی نیست و شما درد خفیفی را حس خواهید کرد. با استفاده از داروهای مسکن، این میزان کم درد کشیدن هم از بین می رود.
  • بعد از انجام عمل، نتایج آن تا 10 سال ماندگار خواهد بود. با داشتن رژیم غذایی سالم، پرهیز از کشیدن سیگار، دوری از نور مستقیم خورشید و مراقبت های پوستی می توانید مدت تاثیرگذاری عمل را بیشتر کنید.

مشکلات و عوارض لیفت:

جراحی صورت و گردن باید توسط شخصی که در زمینه ی جراحی پلاستیک تخصص دارد انجام گیرد. تشخیص نوع پوست مراجعه کننده و ارزیابی دقیق از نوع عمل در نتیجه ی عمل بسیار مهم است.

جدا از تورم و کبودی و دردهای موضعی و حتمال ایجاد هماتوم و سرووم، آسیب عصبی و از دست دادن حالت ارتجاعی پوست وجود دارد. برای جلوگیری از همچین مشکلاتی باسد به دستورات پزشک دقیقا عمل کرد  مثلا قبل از جراحی، بیمار باید مصرف داروهایی که ممکن است سبب خونریزی شود را متوقف کند و باید چهار تا شش هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را ترک کند.

مدت زمان بهبودی چقدراست:

بعد از انجام عمل، نتایج آن تا 10 سال ماندگار خواهد بود. با داشتن رژیم غذایی سالم، پرهیز از کشیدن سیگار، دوری از نور مستقیم خورشید و مراقبت های پوستی می توانید مدت تاثیرگذاری عمل را بیشتر کنید. ا

برای انجام عمل، بهتر است 10 روز استراحت کنید. اگر در خانه کار می کنید و با دیگران تعامل ندارید، بعد از 3 روز می توانید به کارتان برگردید.

مدت عمل به ماهیت پوست و میزان لیفت چهره بستگی دارد. گاهی اوقات مراحل دیگر نیز به این عمل اضافه می شوند و زمان کل را طولانی تر می کنند.  روشهای دیگری که به همراه لیفتینگ انجام می شوند، روشهایی چون بلفاروپلاستی، بالون پیشانی، لیپوساکشن و لیفتینگ زیر چانه هستند.

لیفت چگونه انجام می شود؟

قسمتی از  چهره برای انجام عمل جراحی مشخص می شود که فقط روی بخشی از صورت انجام شود یا تمام صورت. این عمل به نوع پوست، انعطاف پذیری عضلات و میزان چین و چروکها بستگی دارد. عمل به صورت سرپایی با بی حسی موضعی یا آرام سازی و بیهوشی عمومی انجام می شود.

برش ها درون خط مو و در بالای گوش ایجاد می شوند، در اطراف صورت بسیار افزایش می یابد. و به زیر خط موی پشت گوش می رسد. بعد از حذف سلولهای مرده و چروکیده، برش ها بخیه زده می شوند. با انجام لیفتینگ، پوست گردن کشیده و سفت می شود؛ چین و چروکها از بین می روند، عضلات صورت سفت می شود و ظاهر فرد جوان تر به نظر می رسد.

 هایفوتراپی :

جدیدترین عمل لیفتینگ و رفع افتادگی عضلات صورت  که از طریق اولتراسوند انجام می شود. به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و با ایجاد گرما به عضلات باعث سفت شدن انها می شود.

آر اف (rf)

آر اف یا همان رادیو فرکانسی روشی قدیمی است که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد تنها تفاوت دستگاههای RF فرکشنال جدید با نمونه های قدیمی در این است . بدین ترتیب که میکرونیدلینگ با رفع آثار به جا مانده از آکنه ، جوش و کشیدگی پوست به یکنواختی و جوانسازی صورت کمک کرده  این روش لیفت را می توان در هر سنی انجام داد و این یکی از مهم ترین مزیت های rf می باشد.لیفت شقیقه

 نخ:

تکنیک فوق العاده حساس که پوست را به آرامی می کشند در پوستهایی با افتادگی کم ، نسبت به لیف صورت عوارض بسیار کمتری دارد بستری ندارد نهایتا 48 ساعت می توان به فعالیت های روزانه بازگشت و جای اسکاری  باقی نمی ماند ، زیرا در آن از برش های بزرگ استفاده نمی شود.

 تزریق بوتاکس:

محبوب ترین روش لیفتینگ بدون جراحی است کم خطر است و نیاز به بستری شدن ندارد بوتاکس به صورت موقتی است و نهایتا تا 6 ماه دوام دارد

 تزریق ژل:

ناهمواری های صورت با ژل رفع می شود فیلر به پوست تزریق می شود.

 تزریق چربی:

تزریق چربی یا گراف روشی از لیفت است فیلر به کار برده شده در پوست از چربی خود فرد است  عوارض کم تری دارد و مقاومت و دوام بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *