وبلاگ

بیماری های آرنج | کاربرد آرنج بند

انواع بیماری ارنج و کاربردارنج بند

یکی از علل شایع درد آرنج  ناشی از آسیب های ورزشی میباشد.

در این بخش به تعریف انواع آسیب های آرنج و درمان آن و بیان کاربرد آرنج بند می پردازیم:

کاربرد آرنج بند

انواع آسیب های آرنج و درمان آن:

 

صدمه های وارده به آرنج می تواند  با درگیر شدن  عضلات بازو، لیگامنت ها، تاندون ها و استخوان های در بازو صورت گیرد.
به عنوان مثال ورزشکارهایی که در زمینه های گلف، بیسبال،تنیس و بوکس فعالیت دارند نسبت به سایرین دچار آسیب های آرنج و در نهایت درد ناشی از آن می شوند.

قسمت داخلی آرنج:

درگیری این ناحیه به بیماری آرنج گلف بازان معروف است که در تاندون داخلی آرنج  رخ می دهد. حرکات مکرر در بیس بال یا حرکات رو به پایین گلف باعث بروز  این نوع از عارضه میشود. حرکات تکراری دست نیز می تواند باعث بروز این عارضه شود.

انواع بیماری ارنج و درمان ان و کاربرد ارنج بند

قسمت خارجی آرنج:

در گیری این ناحیه به نام آرنج تنیس بازان معروف است که در قسمت خارجی آرنج صورت میگیرد. ورزش هایی که با راکت انجام می شوند وفعالیت هایی که همین حرکات را داشته باشند باعث بروز این عارضه میشود. درمشاغلی من جمله آشپزان، نقاشان، فرش بافان این بیماری رخ میدهد. این عارضه به طور معمول با استراحت یا استفاده از آتل های مخصوص آرنج درمان میشود.

انواع بیماری ارنج و کاربرد ارنج بند

التهاب کیسه زلالی درون آرنج:

این عارضه به بیماری آرنج دانش آموزان معروف است. کیسه زلالی مفصل آرنج کیسه ای است که درون آن  حاوی مایعی است که  به محافظت و روان سازی مفصل آرنج کمک میکند که در زمان ضربه به آرنج یا فشار برروی مفصل و یا عفونت  این کیسه زلالی التهاب پیدا میکند و در پی آن درد، سخت شدن حرکات آرنج صورت میگیرد و حتی قرمزی و گرمی هم ممکن است در ناحیه آرنج دیده شود. دارو و پوشیدن آرنج بند میتواند درمان مناسبی برای این بیماری باشد و در شرایط حادتر به عمل جراحی هم منتهی میشود.

آرتروز:

درد، خم کردن آرنج با سختی، احساس قفل شدن آرنج، شنیدن صدا با حرکت دادن آرنج و ورم از علائم این بیماری میباشد.
درموارد خفیف با دارو و ورزش درمانی این بیماری بهبود می یابد اما در موارد شدیدتر با عمل تعویض مفصل درمان صورت میگیرد.

دررفتگی و شکستگی آرنج: این عارضه بر اثر افتادن فرد  بر روی آرنج یا بازو اتفاق می افتد که میتواند باعث در رفتگی و شکستگی شود. دررفتگی زمانی رخ میدهد که استخوان از جای خود خارج شود و شکستگی زمانی رخ میدهد که یک استخوان ترک بردارد و یا بشکند. نشانه های این بیماری تغییرات بصری در قسمت آرنج و ورم و قرمزی، ناتوانی در حرکت دادن مفصل و درد میباشد. درمان این بیماری توسط پزشک به نحوی است که  قسمت آسیب دیده را در آتل قرار میدهد یا گچ میگیرد و برای کاهش درد و تورم مسکن تجویز میکند و جلسات فیزیوتراپی تاثیر بسزایی در بازگشت به حرکت مفصل  میکند.

کشیدگی و رگ به رگ شدن لیگامنت ها:  استرس و فشارهای مکرر  رگ به رگ شدن لیگامنت ها را در پی دارد.از نشانه های این عارضه میتوان به درد، ناتوانی مفصل، ورم، احساس ناراحتی با طیف وسیعی از حرکت اشاره کرد.
درمان آن سرما درمانی، استفاده از آتل ها، فیزیوتراپی میباشد.

کاربرد ارنج بند

روش های جلوگیری از آسیب های آرنج:

  • بهبود و تصحیح تکنیک های ورزشی
  • استفاده از سایز و اندازه تجهیزات متناسب
  • گرم کردن و کشش مناسب قبل از ورزش
  • استفاده از پدهای مخصوص آرنج

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *