گوناگون

معیار های ازدواج

معیار های ازدواج

معیار های ازدواج

معیار های ازدواج برای هر شخص فرق می کند .بعضی ها به طرز پوشش لباس شخصیت ظاهر و اندام اهمیت می دهند و پول برایشان اهمیت چندانی ندارد . برخی از دختر پسر ها حرف مردم برایشان اهمیت زیادی دارد که راجب همسرشان چه فکری میکنند .فراموش نکنید که این شما هستید که باید از طرف مقابل خوشتون بیاد نه دوست و آشنا .شما قرار است تا آخر عمرتان با آن شخص زندگی کنید .

پس باید اول مورد پسند شما باشد نظر شما را جلب خود کند .هر کس سلیقه ای دارد بعضی ها از نظر شما مورد پسند است و به چشم دیگری جالب نمی آید نظر همه انسان های روی زمین متفاوت است .باید به انتخاب یک دیگر احترام بگذاریم.

روان شناسان می گویند اگر عشق و علاقه بین زن و شوهر نباشد مشگلاتی که دارند هم به سختی حل می شود .عشق و علاقه بین دو زوج یکی از مهم ترین دلایل زندگیه خوب و پر از عشق و محبت است .اگر واقعا نمی توانید به همسرات محبت کنید و حسی نسبت به آن ندارید حتما به یک روان شناس مشاوره بشوید .هر دو طرف باید بدانند که در چه مواردی نظر مشترک و حس مشترک دارند و در چه موضوع هایی ختلاف نظر .سپس می توانند پیش مشاور بروند .

معیار های شما برای ازدواج چیست ؟

یک معیار درست در زندگی زناشویی صداقت صبور بودن آرامش  مسئولیت پزیری و تعهد رفتاری است .این موارد جزو کلیدی ترین و مهم ترین معیار ها در ازدواج است .عجله در ازدواج اصلا درست نیست صبوری کنید تا گذینه مورد نظرتان سره راهتان قرار گیرد .رضایت شما برای ازدواج خیلی مهم است ازدواج زورکی 100 درصد اشتباه است .

در زندگی مشترک تنها همسر مهم نیست .خانواده نقش بسیار مهمی در آینده بر روی زندگی شما دارد .باید همه موارد را به خوبی بسنجید سپس یک تصمیم درست بگیرید .شاید فرد مورد نظر شما ثروتمند باشد اما عقاید نظر ها طرز فکر و اخلاق شما با یک دیگر فرق می کند .شما نمی توانید با این مقدار متفاوت بودن تا آخر عمر زندگی کنید .

به گفته روان شناسان اختلاف زن و مرد نباید بیش از 5 تا 7 سال باشد .البته این موضوع را هنوز هیچ علی ثابت و تایید نکرده است . افرادی که تقریبا هم سن باشند بیشتر می توانند همدیگر را درک کنند .زن و مرد باید در طرز فکر به طور یکسان باشند تا بتوانند حرف یک دیگر را درک کنند .در ایران رسم است که مرد باید بزرگ تر از زن باشد به این دلیل که زن زود تر از لحاظ عقلی فکری کامل می شود .و میتواند راحت تر مرد را درک کند .

معیار های ازدواج

معیار اصلی ازدواج

دربعضی از موارد تفاوت سنی بالا مشگلی در زندگی پیش نمی آورد .این در صورتی است که دو طرف از لحاظ طرز فکر عقایدی و اعتقادی مشابه هم باشد و بتوانند راحت یک دیگر را درک کنند . سپس با در نظر گرفتن همه این موارد به خودتان بگویید آیا می توانم تا آخر عمر با وجود تفاوت سنی به همسرم اعتماد کنم یا خیر .

معیار های ازدواج- هدف ازدواجم

هر کس هدفی در ازدواج دارد که در بین افراد متفاوت است .انتخاب همسر یکی از مهم ترین تصمیم هایی است که هر فرد در زندگی باید بگیرد .اگر شما همسر و همدم خوبی را انتخاب کنید دیگر دچار مشگل نمی شوید و در تمام زندگی احساس راحتی و خوشبختی خواهید کرد .

داشتن همدم در زندگی خیلی مهم است شما از یک سنی به بعد نیاز به تشکیل خانواده و نیاز به یک زندگی راحت و پر از آرامش دارید. باید آنقدر روابط بین زن و شوهر صمیمی باشد که بتوانید به راحتی هر حرفی را به او بزنید درواقع غیر از همسر باید بهترین دوست شما هم باشد .

عشق بین زن و شوهر

عشق ورزیدن به کسی که دوستش داریم یکی از عالی ترین و بهترین حس های دنیا است که با هیچ مال و ثروتی نمی شود آن را خرید .هیچ ثروتی بالا تر از عشق نیست .افراد مجرد شاید بگویند که زندگی مجردی بسیار عالی است و از زندگی خود راضی هستید و با هیچ کس شریکش نخواهم کرد .اما ازدواج و داشتن همدم کسی که بتوانی زندگیت را با او شریک شوید و مشگلات را با او در میان بگذاری یک حس بهتر از مجردی است .

معیار های ازدواج

حدف از ازدواج

ازدواج یک نیاز است که بالاخره چه دیر چه زود سراغ همه دختر و پسر ها می رود .برخی از حس ها و تجربه ها فقط با ازدواج است که می توان آن را درک کرد .هدف ازدواج فقط برطرف کردن نیاز جنسی نیست روان شناسان می گویند هدف اصلی ازدواج عشق ورزیدن است . بر اساس تحقیقات افراد متاهل نسبت به افراد مجرد زندگی شاداب تری دارند و هدفشان مشخص است .

تشکیل خانواده از مهم ترین رکن های همه کشور ها است .بدون تشکیل خانواده انسان نمی تواند به گذشت زمان و بالا رفتن سن نیاز های خود را بر طرف کند .ازدواج اگر درست و سالم باشد احساس خوشبختی و آرامش به بشر می دهد .

خانه پدری

بعضی از خانواده ها شرایط را برای دختر یا پسر خود محدود می کنند .این کار از نظر روان شناسی اشتباه است . محدود کردن فرزندان باعث می شود از هر شرایطی و فرستی استفاده کنند و از خانواده دور شوند .در این شرایط با اولین پیشنهاد ازدواج تصمیم می گیرند به خانه بخت بروند .بهتر است عجله نکنید این را هم در نظر بگیرید اگر در زندگی مشترک آرامش نداشته باشید و یا هر مشکل دیگری که باعث پشیمانی شما بشود .

اگر ازدواج بدون برنامه و هدف باشد زندگیه مشترک آن ها به مشگل می خورد . و در اخر منجر به طلاق می شود .

معیار های ازدواج

مشکلات زن و شوهری

طلاق در جامعه امروزی

یکی از دلایل اصلی طلاق در ایران این است که فرد خود را کامل نمی شناسند .زمانی می توانید تصمیم به ازدواج بگیرید که شناخت کافی از خودتان را دارید سپس با توجه به خودتان می توانید معیار های شریک زندگیتان را انتخاب کنید . تفاوت سنی را در نظر بگیرید در ایران جا افتاده است که پسر بهتر است بزرگ تر از دختر باشد.ظاهر هم در نظر بگیرید اما ملاک اصلیتان نباشد باشد .

معیار های ازدواج در بعضی از افراد فقظ پول و ثروت مهم است .پول رکن اصلی ازدواج نیست .خانواده در زندگی مشترک بسیار مهم است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *