وبلاگ-اخبار

اشتباهات آرایش

اشتباهات آرایش

اشتباهات آرایش

اشتباهات آرایش در خانم ها باعث میشود صورت آن ها زشت و پیر به نظر برسد .با بالا رفتن سن در خانم ها و چین و چروک در صورتشان باعث می شود برای زیبا تر شدن دست به لوازم آرایش بزنند .

خانم های که سن بیشتری دارند هنگام آرایش به خود می گویند امروز چگونه آرایش کنم زیبا تر بنظر بیاییم ؟

بهتر است افرادی که سن آن ها بالا است از آرایش چشم غلیظ پرهیز کنند زیرا بیش از حد سیاه شدن چشم ها خانم ها را زیبا نمی کنند .همچنین بهتر است از رنگ های سیاه و خاکستری به میزان خیلی کم استفاده کنند .البته اگر از خط چشم استفاده می کنند بهتر است از مواد مایه خود داری کنند زیرا بسیار غلیظ است .

با بالا رفتن سن چین و چروک هایی که در صورت ظاهر می شود خانم از کرم های پوشاننده و لایه بردار استفاده میکنند البته بهتر است میزان استفاده از این مواد آرایشی بسیار کم باشد .

اشتباهات آرایش – سایه های براق و شاین دار

سایه های براق و شاین دار شاید خیلی شیک و به روز باشند و زیبا به نظر برسد اما باعث میشود سن فرد را بالاتر از حدشان نشان دهد .همچنین آرایش زیاد صورت در خانم ها باعث می شود صورت احساس سنگینی و خستگی کند و باعث پیری نشان دادن شدن آن ها می شود .بعضی از افراد به لوازم آرایش حساسیت دارند بهتر است تاییم زیادی آرایش روی صورتشان باقی نماند .

اشتباهات آرایش

چشمان سیاه و گودی آن ها

برای رفع چشمانی سیاه و گودی آن ها باید آبرسانی چشم انجام شود .اگر اطراف چشم خود را تقویت نکنید باعث سیاه شدن چشم می شود زیرا لوازم آرایش به دلیل شیمیایی بودن به پوست صورت آسیب می زند .باید همیشه اطراف چشمتان مرطوب باشد می توانید از کرم ها پرایمر ها و سرم های شست و شو استفاده کنید . با استفاده از این روش می توانید تیرگی دور چشم هایتان را بر طرف کنید .

در مد آرایشی انواع سایه های چشم به بازار آمده است .

  • سایه های پودری
  • سایه های کرمی

سایه پودری باعث پیر تر نشان دادن چشم می شود .به این دلیل افراد سن بالا بهتر است از سایه کرمی استفاده کنند. روش استفاده از سایه های کرمی آسان تر و راحت تر است و مدت زمان بیشتری هم بر روی چشم باقی می ماند .سایه پودری برای افراد سن پایین مشگلی ندارد می توانند به راحتی استفاده کنند .برای زیباتر نشان دادن سایه بر روی چشم بهتر است با پرایمر کل چشم هارا بپوشانید . این کار باعث می شود چشم جلوه ی زیباتری داشته باشد .

بعضی از خانم ها علاقه زیادی به مات کردن صورت دارد این یکی از اشتباهات آرایش است .این نوع آرایش شاید زیباتر به نظر برسد اما اشتباه است .زیرا مات کردن اطراف چشم به دلیل این که نازک تر است باعث می شود چروک تر به نظر برسد .

اشتباهات آرایش – کرم آرایشی صورت

کرم آرایشی صورت بهتر است افراد زیر 18 سال استفاده نکنند .استفاده از کرم های آرایشی در سنین پایین باعث می شود با گذشت زمان صورت آن ها زود تر پیر و افتاده و با مشگلات پوستی روبرو شوند . اشتباهات آرایش در افراد سن پایین و نو جوان بیشتر است .

بعضی از خانم ها فکر میکنند کرم های آرایشی به دلیل پوشانندگی قوی هر چه بیشتر استفاده کنند بهتر است .این باور غلط اشتباه است .

برای زیبا تر نشان دادن صورت خود از مرطوب کننده های بهداشتی استفاده کنید .قبل از کرم پودر بهتر است صورتتان را مرطوب کنید  زیرا کرم آرایشی باعث می شود صورت چروک شود .خانم هایی که از صورت خود راضی نیستند جوش دارند یا لکه های قهوه ای روی صورتشان پیداست می توانند به راحتی از کرم پودر های برند و مارک خوب صورتشان را صاف و بدون ایراد کنند .

اشتباهات آرایش

توصیه ما به شما کرم پودر های ژله ای است .به تازکی بین مردم رواج پیدا کرده و اکثر خانم ها از این نوع کرم استفاده می کنند . یکی از اشتباهات در آرایش انتخاب رنگ کرم پودر است .رنگ کرم روی ظاهر افراد بسیار مهم است . کرمی انتخاب کنید که به رنگ پوست شما نزدیک است کرم های تیره تر از پوست خود باعث پیر تر نشان دادن خانم ها می شود .

اگر میخواهید کرم پودری که نسبت به پوست شما تیره تر یا روشن تر است انتخاب کنید قبل از خرید بهتر است روی دست خود یا قسمتی از صورت تست کنید . هنگام انتخاب رنگ کرم پودر باید زیر نور طبیعی باشید اگر در نور رنگی باشید کرم پودر رنگ اصلی خود را نشان نمی دهد .

استفاده از کانسیلر

استفاده از کانسیلر فقط برای پوشاندن چروک چشم مناسب است .بعضی از خانم ها با استفاده از کرم پودر می خواهند تیرگی چشم را بپوشانند این کار اشتباه است .استفاده زیاده کرم پودر در اطراف چشم هم باعث پیری می شود و همچنین جلوی زیباتر شدن چشم را می گیرد .کانسیلر بهترین گذینه است .

اشتباهات آرایش

البته کانسیلر فقط برای چشم مناسب است . خانم ها به اشتباه این که باعث می شود چین و چروک را پر کند به کل صورت خود آسیب می زنند . این مورد نه تنها زیبا ترشان نمی کنند بلکه زیبایی را از صورت خود می گیرند .نمی توانند از یک کانسیلر برای همه جای صورت استفاده کنید هر رنگ کانسیلر مخصوص به جای خود است .برای نمونه یکی از رنگ ها برای پوشاندن گودی زیر چشم و دیگری برای رفع قرمزی صورت .این اشتباهات آرایش در اکثر خانم ها است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *